Písek skolil Příbram! Rozhodla třetí třetina

Písečtí hokejisté měli Příbrami co vracet. Vždyť právě v úplně prvním přípravném duelu si Baník otevřel střelnici a nasypal do písecké brány hned sedm kousků. Dnešní utkání se rozjíždělo pomalu, ale nakonec padlo celkem pět branek, z nichž tři do branky Příbrami. Postupně se prosadili Volf, Rousek a Matiášek – tedy kompletní první útok.
Příprava A-týmu 23/24, 6. kolo, út 12.9.2023
IHC Králové Písek
HC Příbram
3:2
0:0, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 27. Volf (Radoš), 44. Rousek (Volf), 47. Matiášek (Rousek, Hanus) – 23. Krejčí (Bednařík), 38. Pinkas (Kolda, Havelka). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
IHC Králové Písek: Kříž (Svoboda) – Radoš, Hanus, Šilhán, Turek, Pavlát, Kurfürst – Matiášek, Volf (C), Rousek – Ženíšek, Koupal, Hrakholski – Novotný, Brož, Kolář – Beránek
HC Příbram: Jiroušek (Tichon) – Krejčí, Havelka, Zdeněk, Jelínek, Patzelt, Rajgl – Kafka, Kolda, Pinkas – Mařík, Pětník, Furch (C) – Bednařík, Bečvář, Svoboda

První třetina byla jedním slovem – nudná. Nepadla žádná branka a výkon obou týmů by se dal porovnat s úrovní krajské hokejové ligy. Za zmínku stojí pouze pár šancí. Například dělovka Lukáše Volfa z mezikruží či Pětníkova střela, která orazítkovala tyčku.

Ve druhé části to už byla jiná písnička. Po třech odehraných minutách rozjásal příbramskou hráčskou lavici Daniel Krejčí, jenž využil špatně načasovaného střídaní píseckých hokejistů. O pár okamžiků později už ale bylo skóre nerozhodné, neboť Radoš našel skvělým dalekonosným pasem rozjetého Lukáše Volfa, jenž ukázkově prostřelil Jirouška. Necelé tři minuty před druhou sirénou si ale Baník vzal jednobrankové vedení zpět, a to když Tadeáš Pinkas ukázkově obešel píseckého beka a přesně zavěsil.

V Rozhodující třetí třetině pálilo pouze domácí mužstvo, kterému se podařilo zvrátit nepříznivý osud. Po sto osmdesáti vteřinách vyslal z pravé strany překvapivou střelu Tomáš Rousek, který vrátil Krále do hry. Krátce na to si Písek střihl přesilovou hru, ve které parádně kombinoval a na konci této sérii přihrávek stál šikovný Jan Matiášek, který rozhodl o vítězství Králů. Středočeši to zkoušeli v závěru bez brankáře, ale i přes vytvořený tlak nedokázali utkání zdramatizovat.